Biofurx Kedi Maltı İncelemesi

Biofurx

Kediler, tüylerini tarama ve kendilerini temizleme amacıyla bolca kendilerini yalarlar. Kendilerini yalarken, tüylerini yutabilirler. Yutulan tüyler çoğunlukla koalyca sindirim sisteminden geçer ve dışkıyla atılır, ancak bazı durumlarda bu tüyler sindirim sisteminden geçemeyebilir. Yutulan tüyler, mide ve bağırsaklarda birikerek tüy yumağı oluşturabilir. Tüy yumağı oluşumu sindirim sistemini tıkayabilir ve kusma, iştahsızlık veya sindirim sorunlarına yol açabilir.

Kediler Neden Tüy Yumağı Kusar?

Tüy yumağı sorunu, sindirim sisteminden geçemeyen tüylerin midesinde birikmiş olmasından kaynaklanabilir. Kediniz, biriken yumağı kusarak dışarı atma ihtiyacı duyabilir. Tüy yumağı kusma genellikle normal bir kedi davranışıdır ve hafif vakalarda endişe verici değildir. Ancak, eğer kedi sürekli olarak tüy yumağı kusuyorsa veya kusma sıklığı artıyorsa, veteriner hekim tarafından değerlendirilmelidir.

Kedinizin tüy yumağı kusma problemi varsa, veteriner önerilerine uyarak uygun beslenme, tüy kontrolü ürünleri ve düzenli tarama gibi önlemleri alabilirsiniz. Bunları düzenli olarak yapıyorsanız, Biofurx Malt Paste ürününü kullanarak, kedi tüy yumağı oluşumuna önlem alabilirsiniz.

Biofurx Malt Paste

Biofurx Malt Paste ürününü kullananlar var mı diye araştırma içindeyseniz, ya da ürünün genel özellikleri ile alakalı bilgi sahibi olmak isterseniz yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Biofurx

Biofurx-kedi-malti

 

Ürünün içerisinde şeker olmadığı belirtiliyor. Prebiyotik içermesi ve beta glukan içermesi de ayrıca tercih sebebi olabilir. Malt içeriği, tüy yumağının hapsedilmesi, prebiyotik içermesi sindirim sisteminin düzenlenmesi, beta glukan içermesi ise hayvanımızın genel bağışıklığının düzenlenmesi için önemli. Ürünü güvenle tercih edebilirsiniz. Piyasadaki ürünlerden farklı olarak şeker içermemesi de güzel bir detay.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir