Kedilerin Kaç Memesi Vardır? Erkek Kedilerin Memesi Var Mı?

Peki erkek kedilerin memesi olur mu? Bunların cevabını hiç oyalamadan vermeye çalışacağım. Kedilerin kaç memesi vardır hiç düşündünüz mü? Bildiğiniz gibi kedilerde diğer memeliler gibi bir çok yavruyu aynı anda dünyaya getirebilir. Bu nedenle ortalıkta bu kadar yavru varken bir o kadarda süt istasyonu olması oldukça mantıklıdır.

Kedilerin Kaç Memesi Vardır?

Hemen hemen tüm memelilerde, her iki cinsiyette de meme uçları vardır. Erkek kedinin meme uçları işlevsiz olsa bile yine de kedi anatomisinin bir parçasıdır. 

İşte nedeni:  Tıpkı biz insanlar ve bu dünyadaki tüm memeli hayvanlar gibi bir kedinin meme uçları, annesinin rahminde gerçekleşir ve gelişir. İnsan erkeklerinde 🙂 meme uçlarının var olma sebebi de budur. Bu nedenle erkek kedilerin hiçbir amacı olmayan ve bir işlev yüklenmemiş olan memeleri vardır. Dişi kedilerin meme boyutları farklılık gösterebilir ancak bu durum erkekler için çok değişken değildir.

Erkek Kedilerin Kaç Memesi Vardır?

Erkek kedinizin meme uçlarını ararken zorlanabilirsiniz. Tüylerin arasında kalmış genelde pembe renkli ve küçük sivilcemsi şeyler büyük ihtimalle kedinizin memesidir. Yerlerini bilmek ve karşılıklı olarak dizildiklerini bilmeniz işinizi kolaylaştırabilir.  Peki erkek kedilerin kaç memesi vardır? Meme sayısının değişken olması sizi şaşırtabilir ancak erkek kedilerin 6 veya 8 tane memesi olabilir.

Erkek Kedilerin Memesi Nerededir?

Erkek kedinizin  memelerini kontrol etmek istiyorsanız bunun için kedinizi eğer başarabilirsiniz sırt üstü yatırabilirsiniz. Eğer bu mümkün değilse (genelde mümkün olmuyor) özellikle kediniz uyuyorken karın kısmına dikkatlice bakmalısınız. Bu bölgede karşılıklı 2 şer sıra şeklinde dizilmiş 3 veya 4 çift toplamda 8 meme görmeniz gerekir. Renkleri genelde pembedir ve rahatlıkla görülebilir.

Dişi Kedilerin Kaç Memesi Vardır?

Dişi kedilerin  erkek kedilere oranla memelerinin daha büyük ve gelişmiş olması sizi şaşırtmıyordur. Özellikle bir kaç batın yavrulama sonucunda dişi kedilerin memeleri gözle görülür şekilde büyür. Kedinizin hamile olmasından şüphe ediyorsanız dişi kedinizin memesine bakabilirsiniz. Hamile kedilerin memeleri daha koyu bir pembe tona doğru gidecektir. Bu durum 3. haftadan itibaren başlar ve uzun süre devam eder. Dişi kedilerin kaç memesi vardır konusuna gelirsek bu durum erkeklerden çok farklı değildir ve genellikle 6 veya 8 tane olabilir.

Hamile Kedi Memesi Nasıldır?

Tahmin edeceğiniz üzere yeni doğum yapmış veya çok fazla sayıda doğum gerçekleştirmiş olan kedilerin meme uçları daha belirgindir. Meme bezleri çok daha gelişmiş olan yaşlı dişi kedilerin memelerinde sarkmaları görebilirsiniz. Bu nedenle hamile kedi memesi diğer kedilerinkinden oldukça farklı görülür. Bu görünüm değişimde en çok belli olan nokta ise renktir.

Yavru kediler ne yer merak ettiniz mi?

Kedinin Memesinden Süt Sızması

Kedimin memesinden süt sızıyor diyorsanız aslında çok fazla endişe etmemelisiniz. Bu durum kedinizin süt üretimini arttırdığı ve artık depolamakta zorlandığını gösteriyor. Sürekli olarak memeleri emen bir yavrunuz varsa bu durumda endişe etmenize gerek yoktur.

Kedilerin kaç memesi vardır sorusunu açıklamaya çalıştık. Eğer aklınıza takılan bir soru varsa yorumlar bölümünden veya iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir