Kediler Neden Sırt Üstü Yatar Çok Şaşıracaksınız!

kediler-neden-sirt-ustu-yatar

Kediler Neden Sırt Üstü Yatar?

Kedilerin mükemmel canlılar olduğu konusundahemfikiriz. Sizinle bir ömür paylaşacak olan kedinizin bu tarz hareketlerini merak etmeniz oldukça normal. Özellikle bu dönemlerde kediler neden sırt üstü yatar sorusunu sıkça duymaya başladım. Genellikle köpeklerde görülen bu hareketi nadir olarak kedilerde de görebiliyoruz. Peki köpeklerde görülen sırt üstü yatma hareketinin kedilerdeki karşılığı aynı mı? Sırt üstü yatan kedilerin bunu neden yaptığını merak ediyor musunuz?

kediler-neden-sirt-ustu-yatar

Kediler Neden Sırt Üstü Yatar? En Önemli 5 Nedeni!

  • 1- Kediniz size güveniyor. Kedilerin en savunmasız olduğunu durum sırt üstü yattığı anlardır. Kendini güvende hissetmeyen ve tehlikeden şüphelenen kediler kesinlikle sırt üstü yatmayacaktır. O zaman kediler neden sırt üstü yatar?
  • Kediniz sırt üstü yatar şekilde size bakıyorsa bu onun size ne kadar güvendiğini ne kadar rahat hissettiğini gösterir.
  • 2-Kedinizin size vermek istediği mesaj. Size hoş geldin mesajı olarak göbeğini açan kedinizin onu gıdıklamanızı veya masaj yapmanızı istediğini düşünüyorsanız yanılıyor olabilirsiniz.
  • 3-Kediniz onunla ilgilenmenizi istiyor olabilir. Kedinizin canı sıkıldığı durumlarda sizinle vakit geçirmek isteyebilir. Bu gibi durumlarda size doğrudan veremeyeceği bu mesajı vücut dile ile size iletir. Kedinizin yanınıza sokulup bir sağa bir sola sırt üstü dönmesinin sebebi bu olabilir mi?
  • 4-Kediniz acıkmış olabilir mi? Kedilerin elinizdeki yaş mama paketini gördüğünde de aynı şekilde tepki veriyor mu? Özellikle uzun süre mama yememiş olan kedinizin, siz mama paketini elinize aldığınızda yaptığı hareketleri bir hatırlayın. Bunların içerisinde kedinizin sırt üstü yatması var mı?
  • 5-Kediniz sadece izlemenizi istiyor olabilir. Bazı istisnalar haricinde kediler göbeklerine temas edilmesinden hoşlanmazlar. Bundan dolayı kedinizin  size göbeğini açtığı durumlarda sevilmekten hoşlandığı bölgeleri sevmeniz herkesi için en doğrusu olabilir. Sonuçlarının çok kötü olabileceğini özellikle hırçın bir kedi sahibiyseniz en iyi siz biliyorsunuz demektir. Bundan dolayı kedinizin sevmeniz için izin verdiği bölgeler haricinde başka bir yerden sevmeye çalışırsanız sizi cezalandırabilir.

Bazı durumlarda ise kedinizin sırtını kamburlaştırdığını görebilirsiniz. Sizce sırtını kamburlaştıran kediler ne anlatmak istiyor?

Kediler neden sırtını kamburlaştırır?

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir