Kedinin Küstüğünü Nasıl Anlarız 5 Kesin İşaret!

Kedilerin akıl sır ermeyen canlılar olduğu konusunda hemfikiriz. Öyle ilginç canlılar ki yaptıkları her hareket 10 yıllık sahibini bile şaşırtabilecek ilginçlikte olabiliyor. Bundan dolayı kedileri anlamak güçlük çekmeniz çok olağan. Yani kedinin küstüğünü nasıl anlarız diye düşünmeniz oldukça normal. Özellikle kedinizle ile kötü bir anı yaşadığınızda onunla olan ilişkiniz zedelenebilir. Bunun için 5 madde de kedinizin size küsüp küsmediğini anlayabileceğiniz bir yazı hazırladım.

Kedimin Küstüğünü Nasıl Anlarım?

Kedinizle kötü bir gün geçirmiş olabilirsiniz. Bu durum hem sizi hem de kedinizi etkileyebilir. Kedinizin tırnaklarını keserken aranızda ufak sürtüşmeler veya onu bir odaya kapattığınızda içinizde bir burukluk yaşanmış olabilir. Peki kedinin küstüğünü nasıl anlarız hemen başlayalım.

kedinin-kustugunu-nasil-anlariz

1-Kedinizin Sesi

Kedinizin normal günlerde ne kadar miyavladığını hatta ne tonlarda miyavladığını biliyor olmalısınız. Eğer kedinizin sinirli veya size küstüğünü düşünüyorsanız farklı olarak daha fazla veya daha az miyavlayabilir. Ayrıca kedinizin size küsmesi miyavlama tonlamasını da değiştirebilir.

2-Kedinizin Beden Dili

Kedinizin beden dili bu konuda en ayırt edici ipuçlarını size verecektir. Kedinizin kulaklarını arkaya doğru yatırması, tüylerini ve kuyruğunu fazlaca kabartması, ayrıca sizinle göz teması kurmaktan çekinmesi sizin hakkınızda çok iyi şeyler düşünmediğini gösterebilir.

  • Size kendini sevdirmeyebilir ve soğuk davranabilir.
  • Her gece beraber yattığınız yatağı o gün için tercih etmeyebilir.
  • Sizinle göz teması kurmamak için elinden geleni yapabilir.
  • Size sırtını dönerek yatabilir.
  • Kendini sürekli olarak meşgul ettiği oyunları veya aktiviteleri o gün için erteleyebilir.
  • Size olan ilgisi o gün için azalabilir.

kedinin-kustugunu-nasil-anlariz

 

3-Aşırı Uyku

Uyku ile kedinin küstüğünü nasıl anlarız? Kedinizin gün içerisinde hangi saatler uyuduğuna dikkat ettiniz mi? Eğer kediniz size küsmüşse uyku saatlerini arttırabilir. Bu durum tam tersi içinde geçerlidir.

4-İştahsızlık

Tıpkı insanlarda olduğu kedilerde moralleri bozuk olduğunda veya bir konuyu henüz çözemedilerse iştahsızlık yaşayabilir. Kırk takla atarak elde etmeye çalıştığı yaş mamayı sizin elinden yemek için gelmiyorsa bu kedinizin size küstüğünü gösterebilir.

Böyle zamanlarda onu yaş mamalar ile kandırmanız gerekebilir bunun için Kedi Yaş Maması Tavsiyeleri makalemizi okuyabilirsiniz.

kedinin-kustugunu-nasil-anlariz

5-Tuvaletini Farklı Yerlere Yapma

Bu konu sizi en çok etkileyen ve kolayca fark edebileceğiniz durumlardan biri. Çünkü kimse çarşafında veya yastığında kedi idrarı görmek ve kokusunu almak istemez. Gerçekten kediniz size küstüyse kokunuzu aldığı yastık veya giysilerinize izini bırakmak isteyebilir.

Kediler çok acımasız canlılar.

 

 

 

Kediler sizden bağımsız olarak çok farklı nedenlere bağlı olarak moral bozukluğu yaşayabilir veya depresyona girebilir. Aile üyelerinden biri kaybetmeleri, mamalarını o gün için beğenmemeleri veya ufak yaralanmalar, (örneğin tırnak kesimi gibi) kedinizin size küstüğü algısını verebilir. Ancak sizin kedinize ömür boyu küsmeyeceğinizi biliyorum. Kedinin küstüğünü nasıl anlarız yazısı ile aslında sizin de moralinizi çok bozmamanız, kedinizin sizden bağımsız olarak bir şeylere canının sıkılabileceğini anlatmaya çalıştım.

Bir kedinin mutsuz olduğunu nasıl anlarız?

Kedinizin normal davranışlarının dışında hareketler sergilemesi, yalnız kalma isteği, karanlığa yönelme, garip sesler çıkarma ve sürekli yatma isteği kedinizin mutsuz olduğu işaretini verebilir.

Kediyi en çok ne üzer?

Kedinizi üzecekler şeylerin başında ;
eksik, bayat mama verilmesi,
yazmak dahi istemediğim şiddet,
başka kedilerin kokusu gibi durumlar gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir